• hadadidror

מחנה אימונים - טור ערד 2018

מירוץ האופניים טור ערד הוא אחד מהיעדים המרכזיים של קבוצת White City Racing, רוכבי העיר הלבנה, במהלך העונה. זהו טור של שני ימים עם שלושה סטייג׳ים באופי מאד מגוון. הסטייג׳ הראשון הוא מירוץ קריטריום, הקפות קצרות עם הרבה סיבובים שדורשים הרבה מאד האצות ביציאות מהסיבובים. הסטייג׳ השני הוא עלייה ארוכה של כ-50 דקות (תלוי כמה אתם רוכבים מהר :-) שמתחיל בקצב מטורף של 10 דקות. הסטייג׳ השלישי הוא מירוץ על כביש פתוח של 155 ק״מ עם תוואי משתנה הכולל מישורים ארוכים לאורך ים המלח, גבעות מתגלגלות ועלייה של כ-20 דקות בשיפועים קיצוניים (17%-20% שיפוע בקטעים מסויימים). במילים אחרות, שלושה סטייג׳ים שונים לחלוטין האחד מהשני שדורשים עבודה על מערכות פיזיולוגיות שונות מאד.


בלוק האימונים האחרון התמקד בהכנה מאד מדוקדקת לקראת הטור. עבודה על מגוון מערכות פיזיולוגיות, אימוני שינויי קצב רבים, הרבה מאד טיפוסים וכמובן גם כניסות ויציאות מהירות מסיבובים. כשיא ההכנה לטור ערד עשינו בסוף השבוע האחרון מחנה אימונים של שלושה ימים - הראשון בפארק אריאל שרון בתל אביב, השני בגלבוע והשלישי מירוץ שוהם ששימש כסימולציה מצויינת לטור ערד שגם בו נתחרה עם רגליים עייפות במיוחד.


הרעיון של מחנה האימונים היה לעבוד על מגוון הדברים שאנחנו צפויים לפגוש במהלך הטור. ביום חמישי עשינו אינטרוולים ארוכים של VO2 Max (צח״מ) במסלול הבית התל אביב שלנו. אלה אינטרוולים המתבצעים במסלול מישורי, דומה לזה שניתקל בו ביום האחרון של טור האופניים ושמזכירים גם את תחילת המירוץ על המצדה - 8-10 דקות של עבודה בעצימות מקסימלית. לאחר האינטרוולים עשינו עבודת רכבת מהירה מאד המדמה את העבודה שתתבצע בסטייג׳ השלישי של הטור, לאחר סיום הטיפוס של מעלה העקרבים.


ביום שישי רכבנו על הגלבוע שנמצא כרגע בשיא יופיו. ההר הירוק עם הפריחות הבלתי נגמרות שימש עבורינו כמתקן מצוין על מנת לשפשף את הרגליים בעליות ארוכות, דומות לאלה שנפגוש במסגרת הטיפוס למצדה. במהלך העליות ביצענו מגוון תרגילים של שינויי קצב ושל שינויי קאדנס שדומים לסיטואציות בהם ניפגש במהלך הטור. בנוסף לטיפוסים שילבנו גם קטע מהיר של עבודת נג״ש קבוצתית, כזו שתדמה את הסטייג׳ השלישי של טור ערד. היה כיף לראות את החבר׳ה מטפסים מהר וחזק על העליות השונות ונהנים מנופיה המדהימים של הארץ תוך כדי כך.

בשבת התקיים מירוץ שוהם, מירוץ קריטריום קלאסי עם מעט עליות והרבה מאד סיבובים סופר מהירים. כאמור, רצינו להגיע למירוץ הזה עם רגליים עייפות ככל האפשר ואת זה הצלחנו להשיג במהלך היומיים הקודמים. לזנק למירוץ עם רגליים כל כך כבדות זה לא פשוט ואפילו קצת מפחיד, אבל היה מדהים לראות את הרוכבים עובדים בצורה מדהימה במהלך המירוץ, כאילו לא התאמצו כלל ביומיים לפני.

אלון לרר רכב בקדמת פלוטון העילית והראה שהוא ״כבר מרגיש בבית״ שם. פיליפ יוסולוביץ׳ המשיך במגמה של שבוע שעבר והתקיף את הפלוטון ללא הרף וגם דרור הדדי הראה את הכושר הטוב שהוא נמצא בו בתקופה האחרונה. רוב וולפסון נראה מצויין גם כן. דניאל, שרוכב בבוגרים רמה 3, עלה שוב לפודיום במקום הראשון והפגין רכיבה התקפית ומרשימה.


נראה שקבוצת רכיבת האופניים התל אביבית שלנו מגיעה בכושר מצוין לטור ערד. אנחנו כבר סקרנים לראות איך הם יראו במהלכו.

0 views

© White City Racing. Proudly created with Wix.com

email: whitecityracing@gmail.com